Fotografia produktowa. Atrakcyjne ceny!!!   tel 790 246 859 Krzysztof.tobola1974@gmail.com

 

„Fotografia jest dla mnie chwytaniem przemijającej chwili, która jest prawdziwa”.

A A A

SESJA PLENEROWA

Sesja plenerowa- to sesja, która ma miejsce na zewnątrz czyli w plenerze. nie musi to być szczere pole czy dziki las. Często jest to park czy jakieś ładne miejsce. Sesja plenerowa może odbywać się w mieście – jeżeli takie klimaty są Wam bliskie. Najważniejsze do zapamiętania to fakt, że sesja plenerowa odbywa się na zewnątrz. Sesje na zewnątrz można robić przez okrągły rok. Oczywiście warunkiem koniecznym w każdym klimacie jest ciepłe ubranie się klientów a szczególne zadbanie o najmłodszych. W zimie takie sesje są nieco krótsze niż w cieplejszych porach roku. Często sesje ciążowe odbywają się w zimie, gdyż wówczas plener jest dodatkowym atutem gdyż w sposób naturalny podkreśla porę roku w jakiej ma pojawić się wyczekany człowieczek.

 

STUDIO

Sesja w studio- ten typ sesji odbywa się we wnętrzu- najczęściej w studio u fotografa. Najczęściej sesja w studio odbywa się na tzw. “tłach” czyli specjalnie przygotowanych rozwieszonych czy to tkaninach czy kartonach na których tle fotograf pozuje modeli. Tło najczęściej jest jednokolorowe, choć w przypadku sesji dla małych dzieci tła są nieco bardziej malownicze. Jeżeli chodzi o fotografię noworodkową najczęściej odbywa się ona w studio – gdyż jest do dobre miejsce dla takiego małego człowieka, jest ciepło i przytulnie. W studio można wykonywać sesje bez względu na pogodę.

SESJA PORTRETOWA

Sesja portretowa-  to sesja która jest całkowicie reżyserowana. to sesja kiedy fotograf dokładnie mówi klientom gdzie usiąść w która stronę się patrzyć, jak ułożyć dłonie na kogo się popatrzyć. Sesja portretowa może odbyć się dla jednego klienta, ale też dla rodziny. Często popularna fotografia noworodkowa jest sesja portretową kiedy fotograf dokładnie układa dziecko w takiej a nie innej pozycji. Dzieci do roczku, których zdjęcia na tle możesz spotkać w sieci to również przykłady sesji portretowych. Oczywiście noworodka można też sfotografować z rodzicami w kontekście relacji i emocji z rodzicami. To jest zdecydowanie coś co ja preferuję – jako, że dziecko jest częścią czegoś większego i dla mnie osobiście ważne są relacje i bliskość. To właśnie staram się uwieczniać na swoich fotografiach.

Jeżeli chodzi o mój styl to myślę, że jest on na granicy fotografii portretowej i lifestylowej. uwielbiam wychodzić z rodzinami, czy mamami i dziećmi na spacer i obserwować ich wzajemne relacje. Cieszymy się ciepłym dniem i mile spędzonym wspólnie czasem. Obserwacja relacji i bliskości jest czymś wyjątkowym.

SESJA REPORTAŻOWA

Sesja reportażowa- ten rodzaj sesji sprawdza się najlepiej na ślub, komunia, chrzciny, urodziny- czyli różne szczególne wydarzenia z życia rodziny. Fotograf jest tu obserwatorem, który nie reżyseruje sytuacji, ale rejestruje to co widzi. Fotograf z założenia staje się niewidzialny i zapisuje emocje, wydarzenia które mają miejsce. Zadaniem fotografa oczywiście jest dbanie o światło, kompozycję, złapanie emocji, ale to już fotograf sam szuka odpowiedniego miejsca do fotografii i nie ingeruje i nie ustawia klienta. najczęściej po takich sesjach otrzymuje się dużo zdjęć (oczywiście zależy to od pakietu jaki klient wybrał) bo ciężko uwiecznić jest jakieś wydarzenie w 15 zdjęciach. W tego rodzaju zdjęciach post produkcja raczej jest prosta, podkreślająca tematykę zdjęć. Pomimo tego, że fotograf obserwuje wydarzenia nie ingerując w nie nie oznacza to byle jakich zdjęć.